Kezdd a talajjal!


Bolygónk erőforrásai végesek. A rajta élő emberekéi is – sokszor mégis úgy égetjük őket, mintha nem lenne holnap. Traumáinktól megborult egyensúlyunkban kizsigereljük magunkat. Nincs erőnk semmihez, és nem értjük, miben is fáradtunk el. A testünket sem értjük: annyi lenne a dolga, hogy ne legyen útban, tegye, amit kell, erre meg? Méricskéljük a fejlődést, a terméshozamot: még mindig itt tartok, már megint csinálom, ne már! Homlokráncolva hajolunk haladásunk magaságyása fölé: hát ezt is lezabálta a csiga, bezzeg a szomszédé már terem… Fáradó energiaszintünket műtrágyákkal boostoljuk, ami még meredekebben zuhan vissza és már nem tudjuk, hová is tűnt a lendület, az érzelmi diverzitás, a teljesség. Kimerülünk.

De mi van, ha a jó szüret feltétele az élettől hemzsegő talaj?

Közös zeneterápiás talajregenerálásra hívlak, ahol szelíd módszerekkel keltjük új életre az erőtartalékainkat. Itt gyakorolhatod velünk befogadni és megadni magadnak azt a táplálékot, amire talán régóta szomjazol:

időt, validálást, alkotásban elmerülést, minőségi figyelmet.

🌱 Felkutatjuk és öntözgetjük az erőforrásainkat: azokat a létező vagy vágyott megküzdéseket, állapotokat, dalokat, melyek erőt adnak a nehezekben és elevenséggel töltenek meg.

🌱 Megkíséreljük a „lehetetlent”: azt az odaforduló, önegyüttérző attitűdöt keressük meg, formáljuk magunkban és engedjük lejjebb csorogni együtt, melyre nekünk is alapvető szükségünk lett volna.

🌱 Kreatív zenéléssel, saját autentikus hangunkkal, kézművességgel és testorientált folyamatokkal készítjük a talajt mindannak, ami fel szeretne bukkanni és új helyet találni bennünk.

Miért a zeneterápia?

Bármennyire is próbálták elvenni tőle a kedvünket az iskolában, a zene ősidők óta az egyik legelemibb érzelmi bázisunk: erőt ad, vigaszt nyújt, közösséget kovácsol. Terápiás hatással bírhat ezerféle helyzetben a fájdalmunkra rezonáló dalok hallgatásától a zuhanyalatti éneklésen át a koncerten való headbangelésig.

Mindegyik [a csoportos éneklés, a dobolás és a tánc] interperszonális ritmusokon, a zsigeri érzések tudatosításán, valamint hangok és arcmimika révén történő kommunikáción alapul, melyek segítenek a [trauma-]érintetteknek kijönni a küzdési-menekülési állapotokból, újraszervezni a veszélyérzékelésüket és növelni a kapcsolatok kezelésére vonatkozó képességüket.
/Bessel van der Kolk, pszichiáter/

Átmozgatja a teljes agyunkat, egész lényünket. Olyan mélyrétegeinkbe jut le, ahová a szavak aligha, struktúráival pedig éppúgy stimulálja a magasabban szervezett agyi régióinkat is. Terápiás keretben is ettől lesz igazán ütős: olyan időkbe vihet vissza, amikor még beszélni sem tudtunk, ugyanakkor segít az élményanyagot az itt és mostban integrálnunk.

A csoporton is ennyire sokféleképp hívjuk majd magunk közé a zenét.

Egyszerre lesz pozitív megerősítő stimulus, agytörzsi önszabályozásunk eszköze, a társas bevonódás gyakorlóterepe és korrekciós élményeink táptalaja.

Ami lesz

🪘 aktív zeneterápiás gyakorlatok

🪘 hangfelfedezés

🪘 improvizáció

🪘 dalszerzés

🪘 csendek

🪘 szabad és strukturált alkotás

🪘 szelíd, testorientált folyamatok

🪘 erőforrásépítő technikák

🪘 kézzelfogható útravalók

🪘 támogató útitársak

Ami nem lesz

🚫 tehetségkutató

🚫 katarzishajszolás

🚫 traumaverseny, hiányfetisizmus

🚫 cukormázas hurráoptimizmus

Amikor valakit trauma ér, az önvédelmét szolgáló ösztönös erőforrások részben vagy egészben túlterhelődnek. Az erőforrást építő gyakorlatok során ismét rátalálunk a testünk velünk született erőforrásaira, és akár újakat is felfedezhetünk.

Peter A. Levine

És amire még lehetőséged lesz

✅ újrafelfedezni a kíváncsiságod

✅ komposztálni régi hiedelmeidet

✅ beölelni a nem-szeretem-részeidet

✅ elmélyíteni a biztonság testi élményét

✅ megtanulni hangot adni valódi szükségleteidnek

✅ belső engedélyeket találni és integrálni

A csoportot tartja

Wild Anna

traumainformált zeneterapeuta,
énekes-zeneszerető,
hobbikertész, képződő
Somatic Experiencing® Practitioner

Hogy meghaladjam saját traumáimat és visszaszerezzem a kapcsolatot a testemmel, hangommal, belső ökoszisztémámmal, 900+ órát dolgoztam a személyiségemen egyéni és csoportterápiákon. Változatos módszereket, irányzatokat próbáltam ki a hagyományos verbális terápiától a pszichodrámán át a bodyworkig, és önismereti utam azóta is folyamatos.

8 év aktív zenélés, valamint bölcsész-filmes tanulmányaim után zeneterapeutaként végeztem az ELTÉ-n, érdeklődésem azóta a traumafeldolgozás testorientált módjaival egészült ki. Abban támogatlak, hogy az élményszerű zenén keresztül biztonságos módon, idegrendszeri szükségleteid szerint alakíthass ki őszinte és meghitt kapcsolatot magaddal, hogy apránként megformálhasd azt a tápláló életet, amelyiket élni szeretnéd.

3 kulcselvünk a csoporton

Olyan csoportot állítottam össze neked, ahol a traumamunkából ismert szelíd módokon közelíthetünk életünk ökológiájának újraszerveződéséhez. De mik is ezek az irányok?

Stabilizáció

Minthogy a talajforgatás hosszútávon rombolja a talaj összetételét, mi bolygatásmentes, organikus, fokozatos munkára törekszünk.

Nem szakítunk fel traumákat erőszakkal és nem emelgetünk rögtön hatvan kilós szalmabálákat fej fölé: szándékom, hogy a csoporton annyi pszichés kihívást kapj, amennyit a stressztoleranciád elbír. Nyújtás és erőnlét, földeltség és felfedezés, könnyű és nehezebb között fogunk ide-oda mozogni. Így segítjük elő emészthető adagokban azt az egyre nagyobb érzelmi rugalmasságot, ami a biztonságos traumaközelítés és a reziliens idegrendszer alapja.

Erőforrás-
építés

Amikor trauma ér minket, erőforrásaink túlterhelődnek, kimerülnek vagy akár el is tűnhetnek. Erőforrás lehet bármi, ami segít megtartanunk a belső integritásunkat a nehezekben. Szándékom, hogy azokat, amelyek hosszútávon is táplálóak, újrafelfedezzük és gondozzuk magunkban, hogy idővel bármikor hozzáférhessünk.

Minél gazdagabbak az erőforrásaink, annál önszabályozóbb a rendszerünk. Minél nagyobb a talajlakók diverzitása, annál bőségesebb a tápanyagáramlás, a növény- és állatvilág, a termékenység.

Követés

Megtanultuk, hogy testünk és pszichénk rosszulműködéseire ellenségként tekintsünk. Megjelenik a gaz és már húzzuk is ki, esetleg küldjük rá a gyomirtót. Ám lehet, hogy az idegrendszerünk más nyelvet beszél. Milyen funkciót tölt be az a gaz? Milyen körülményeket szeret? Milyen fontos mikrolényeknek adhat otthont a gyökere?

Mint egy ökologikus kertész, aki először megfigyel, a csoporton is implicit folyamatokat fogunk követni. Szándékom annak a készségnek a gyakorlása, hogy vendégül lássuk mindazt, ami megjelenik bennünk. Ezzel esélyt adhatunk annak, hogy organikusan, a maga tempójában mozduljon tovább az, ami elakadt.

A termékenység nyaktörő iramú, gépies felszabadítása
helyett inkább hagyd dolgozni a növényeket.
/Toby Hemenway/

Neked való-e a csoport?

✅ Ha kíváncsi vagy a kapcsolódásaid, a viselkedésmintáid és a kreativitásod új oldalára,

✅ ha szívesen néznél rá interaktív gyakorlatok segítségével a testedben és fejedben zajló történésekre,

✅ ha képes vagy rálátni a gondolataidra, érzelmeidre és „kívülről“ is szemlélni a megéléseidet,

✅ ha készen állsz felelősséget vállalni a saját életed alakulásáért,

akkor gyere, örömmel látlak!

✅ Ha nem igazán kapcsolódsz a zenéhez, a hangodhoz – alapból vagy korábbi (pl. tanári) megszégyenítések miatt, vagy

✅ ha zenélsz és szeretnéd, ha teljesítménykényszer helyett újra örömforrásoddá válhatna a zene, és nyitott vagy kilépni a megszokottból,

akkor szintén sokat adhat neked a csoport!

✅ Ha szemezel már valamilyen önismereti csoporttal, de eddig még nem mertél belevágni, vagy

✅ ha edzett önismereti bozótharcosként nyitott vagy testorientált, nonverbális módszerekkel stabilizálódni az erőforrásaidban,

akkor igen és igen, várlak téged a csoportba!

Visszajelzések csoporttagoktól

😶 „De én nem játszom hangszeren és fahangom is van…”

Teljesen rendben van, zenei képzettség nélkül is nyitva áll előtted a csoport. (És még az is elképzelhető, hogy megkérdőjelezed ezt a gondolatot a közös felfedezés során 😉)

Módszerünk, szemléletünk

A csoporton komplex zeneterápiával és testorientált szemlélettel dolgozunk.

Komplex, mert ötvözi az aktív és a receptív zeneterápiás formákat. A zene mellett pedig többféle más modalitás – pl. dráma és képzőművészet – is az eszköztárunk része lesz.

Testorientált, mert jelen ismereteink szerint mentális problémáink nem a megértés hiányából erednek, hanem abból, hogy a mélyebb agyi struktúrák mozgatják az észlelésünket. És a testünkre való hangolódással pontosan ezeket a részeinket hívjuk meg.

Azzal, hogy képessé válsz megfigyelni és beazonosítani a testérzeteidet, máris óriásit lépsz a trauma által felborított ökologikus egyensúly helyreállításáért.

Időpontjaink

Havonta 1 teljes szombati napon találkozunk:

  • 2023. október 21.
  • 2023. november 18.
  • 2023. december 16.
  • 2024. január 13.
  • 2024. február 24.
  • 2024. március 16.
  • 2024. április 20.
  • 2024. május 18.
  • 2024. június 15.

Az első alkalmon élményszerűen megtapasztalhatod, mit ad neked a csoport, és az este végéig szabadon eldöntheted, hogy velünk tartasz-e a hátralévő 8 alkalommal.

Ha elköteleződsz, azzal vállalod, hogy mind a 9 alkalmon jelen leszel, legfeljebb 1 napot hiányzol, és a hiányzó alkalmakat is befizeted.

A csoport otthona

Kuckós, befogadó térben leszünk, ami üdvözli és elbírja a hangunkat.

Napalatti Közösségi Tér
(1092 Budapest, Kinizsi u. 37.)

Már járok terápiába, így is jöhetek?

Természetesen. Bár azt ajánlom, hogy másik zárt (elköteleződős) csoportod ne legyen emellett, az egyéni munkát és a nyitott műhelyeket remekül kiegészítheti a csoport.

Mikor nem javaslod a csoportot?

Ha gyors megoldást keresel, ha pszichiátriai kezelés alatt állsz, vagy ha aktuálisan szerhasználati problémakörrel küzdesz.

Hányan leszünk?

Fészekmeleg, 8 fő környéki létszámmal dolgozunk, hogy rád és a többiekre is minőségi figyelem jusson.

Mennyibe kerül?

Háromféle csomagból választhatsz: lehetőséged van személyre szabott céljaid elérésében egyéni támogatást is kérned az alkalmaink között.

🪳 Mindhárom névadó ízeltlábú csoport fontos szerepet játszik a talaj körforgásában.

Ugróvillás csomag

🔸 Kezdd a talajjal! csoport

Teljes ár:
36.000,-/hó

Kétszárnyú csomag

🔸 Kezdd a talajjal! csoport

🔸 1db egyéni traumainformált zeneterápiás ülés (60 perc)

Teljes ár:
52.000,-/hó

Százlábú csomag

🔸 Kezdd a talajjal! csoport

🔸 2db egyéni traumainformált zeneterápiás ülés (60-60 perc)

Teljes ár:
66.000,-/hó

És ha 2023. október 14. éjfélig lefoglalod a helyed és utalod az első hónapot, ezen a kedvezményes áron jöhetsz:

Ugróvillás csomag

🔸 Kezdd a talajjal! csoport

Early Worm:
28.000,-/hó

Kétszárnyú csomag

🔸 Kezdd a talajjal! csoport

🔸 1db egyéni traumainformált zeneterápiás ülés (60 perc)

Early Worm:
44.000,-/hó

Százlábú csomag

🔸 Kezdd a talajjal! csoport

🔸 2db egyéni traumainformált zeneterápiás ülés (60-60 perc)

Early Worm:
58.000,-/hó

Nemcsak az első, hanem mind a 9 hónapban.

  • A csomagok között menetközben is válthatsz, bármelyik irányba.
  • Pedagógusként pedig további 10% kedvezmény jár neked a csomagokra.

Jól hangzik! De nem tudom, mire számíthatok…

Hogyan tovább?

Miután kitöltöd a jelentkezési lapot, kapsz egy mailt, ahol időpontot egyeztetünk egy nagyjából fél órás,

ingyenes online konzultációra.

✅ Közösen ránézünk arra, hogy miben tudna téged támogatni ez a csoport.

✅ Lehetőségünk van felmérni, hogy szeretnénk-e, tudunk-e együttműködni.

✅ Eldöntheted, hogy bizalmat szavazol-e nekem, én pedig azt, hogy szakmai kompetenciámba tartozik-e, amivel érkezel.

Helyedet a csoportban az első alkalom befizetésével tudod lefoglalni, jelentkezésed onnantól válik érvényessé.

Tehát, amikor a „Jelentkezem!” gombra kattintasz, azzal a részvételi szándékodat jelzed felém, és az ingyenes konzultációnk után szabadon eldöntheted, hogy folytatjuk-e együtt a folyamatot.

Így hát teljesen kockázatmentesen jelentkezhetsz.

Ha te is szeretnél finomhangolódni a tested saját ritmusára, stabilizálódni az erőforrásaidban és védett körben teret készíteni egy táplálóbb életnek, várlak téged

IGEN, KELTSÜK ÉLETRE A TALAJT
>>