Megengedem | workshop


Ha megfigyeljük, hogy mi az az erő, amely az éneken keresztül az embert élteti, az a saját érzelmekkel való közvetlen kapcsolat

Fekete Anna PhD, LMHC, LCAT, MT-BC

Ha a beszédet nem számolod, mikor használtad utoljára a hangszálaidat?

Hacsak nem vagy kórustag, hivatásos énekes vagy foglalkozol kisgyerekekkel, lehet, hogy még mindig pörög a számláló, hú, tényleg, mikor is?…

„Civilizált”, rendesfelnőtt módjára megtanultuk, hogyan fogjuk vissza és zárjuk el az impulzusainkat, spontán megnyilvánulásainkat. Megbélyegzés, de minimum szemöldökfelhúzás jár annak, aki hangosan nevet, nyíltan dühös vagy hangot ad a fájdalmának. Vajon az életerőnk hány százaléka megy el a torkunkból kijönni akaró hangok visszafojtásával? Érzelmeink sztenderd kerülésével, elnyomásával, lent tartásával?

És mi történik, ha szabad teret és értő fület adunk nekik?

Wild Anna
énekes-zeneszerető,
traumainformált zeneterapeuta,
képződő Somatic Experiencing® Practitioner

Szia, itt Zenevad Anna, és tudnék mesélni, milyen az ösztöneimről lekapcsolva, kontrollmániával és a teljes létezést átszövő szégyennel élni. Az érzelmeimre sokáig legyőzendő ellenségként tekintettem, amik csak útjában állnak a fejlett és tudatos életnek.

Cserfes, égedelem kisgyerekből szorongó-túlagyaló felnőtté váltam, és rossz döntések sorozata miatt sokáig nem bíztam abban, hogy érdemes engednem magam érezni. Érzelmi analfabétából vágtam neki az önismeretnek huszonévesen: emlékszem, még a düh és a félelem megkülönböztetése is gondot okozott (nemhogy a testi lokalizálásuk!…).

900+ óra terápiában tanultam és tanulok újra érezni. Hétköznapjaimba átvíve ezeket a testorientált eszközöket újra és újra megtapasztalhatom, hogy ha nem menekülök, de nem is tolom, hanem megengedem azt, ami van, akkor az mozdulhat és átadhatja a helyet valami újnak.

Hiszek abban, hogy ha zsigeri szinten is hozzáférünk az érzelmeinkhez és szövetségre lépünk velük, akkor az életerőnkkel kapcsolódhatunk össze.

Olyan egész napos workshopot álmodtam meg neked, ahol a saját hangod és egyszerű hangszerek segítségével teret engedhetsz az alapérzelmeid testszintű átélésének.

Hangadással, aktív zenéléssel, testtudatos gyakorlatokkal hívjuk meg és járjuk be a félelem, a düh, a szomorúság és a biztonság tereit. Nem célom, hogy kontrollálatlanul elárasztódjunk ezekkel az állapotokkal, vagy hogy áterőltessük őket vélt vagy valós falainkon. Szándékom inkább, hogy együtt stabilabb jelenlétet gyakoroljunk az érzelmeink elbírására, hogy otthonosabban mozogjunk a testünk biokémiájában, és ezáltal hitelesebben éljünk.

Minden nemkívánatos érzés potenciális erő, mely egy igazabb létezés felé vezet, ha megengeded neki, hogy a saját valódisága felé mozdulhasson.

Eugene T. Gendlin

Az így megdolgozott saját megoldásaid idővel idegrendszeri szinten is belsővé válhatnak, ami hozzásegíthet téged ahhoz az önazonos, saját ritmusú élethez, amelyet élni szeretnél.

Szóval, készen állsz az első lépésre?

Testorientált és traumainformált szemlélettel, aktív zeneterápiával dolgozunk.

👣 Testorientált, mert a hagyományos, „beszélgetős” formulához képest a testi érzékelőrendszerünk követésével zsigeribb szinten érhetünk el változást.

🌱 Traumainformált, mert nem arra gyúrunk, amire nem állsz készen, hanem a stabilitás felől közelítünk. Fokozatosan adagoljuk a pszichés kihívásokat: előbb a szabadtüdős edzés, aztán a merülés.

🎶 Zeneterápia, mert a zene teljes agyunkat átmozgató hatását fogjuk kiaknázni terápiás keretben. A zene olyan mélyrétegeinkbe tud lejutni, ahová a szavak aligha, és struktúráival éppúgy stimulálja a magasabban szervezett agyi régióinkat is. Ahogy a szakmában nevezzük, kontrollált módosult tudatállapotot hozunk létre.

🪘 És aktív, mert mindezt mi fogjuk megalkotni az itt és mostban: saját hangunkkal és hangszerekkel fogjuk meghackelni a rendszert. Hiszem, hogy a zene nemcsak a kiváltságosoké, ilyen-olyan konszenzus alapján művészeknek kikiáltottaké, hanem

mindannyiunk
elemi, hozzáférhető, elidegeníthetetlen sajátja.

Igen, jól sejted: zenei előképzettség nélkül is várlak a workshopra!

Időpontjaink

10-19h között találkozunk, 1-másfél óra ebédszünetet tartunk:

május 19.
vasárnap, 10-19h

Nem találtál olyan időpontot, ami jó neked? Semmi baj. Válaszd az „infót kérek a további eseményekről” opciót a gombra kattintva, és az elsők között értesülhetsz a folytatásról.

A workshopról mondták

Helyszínünk

Részvételi díj

Az egész napos workshop ára 25.000,- forint.

Pedagógusként további 10% kedvezmény jár neked.

Hogyan tovább?

Miután kitöltöd a jelentkezési lapot, kapsz egy mailt, ahol időpontot egyeztetünk egy ingyenes, kb. 15 perces online beszélgetésre. Itt eldöntheted, hogy bizalmat szavazol-e nekem, én pedig azt, hogy szakmai kompetenciámba tartozik-e az, amivel érkezel.

Helyedet ezután 15.000,- forint vissza nem térítendő foglaló befizetésével tudod biztosítani, jelentkezésed onnantól válik érvényessé.

Tehát, amikor a „Jelentkezem!” gombra kattintasz, azzal a részvételi szándékodat jelzed felém, és az ingyenes beszélgetésünk után szabadon eldöntheted, hogy velem tartasz-e ezen a workshopon.

Ráadásul:
GARANCIÁT VÁLLALOK.

Hiszek abban, hogy értékes tapasztalásokkal fogsz gazdagodni ezen a napon, úgyhogy ha nem vagy elégedett a workshoppal, és ezt jelzed nekem a végén, visszafizetem neked a teljes árat.

Így hát teljesen kockázatmentesen jelentkezhetsz.

MEGENGEDEM
MAGAMNAK
>>